Hatchimals

Hatchimals Logo

Hatchimals - co to takiego?

Hatchimals to wspaniała zabawka dla Twojego dziecka. Jest to jajko, z którego, dzięki odpowiedniej opiece, po czasie wykluwa się uroczy pluszowy zwierzak- pingwiniak. Hatchimals to z całą pewnością jajko niespodzianka! Nie wiadomo w której wersji kolorystycznej wykluje się nasz mały przyjaciel. Hatchimals to doskonały pomysł na prezent, który nie tylko zapewni dziecku mnóstwo świetnej zabawy ale nauczy również rzeczy niezwykle ważnej w życiu - troski o innych.

Wersje kolorystyczne


Hatchimals - 5 etapów opieki

Etap 1
opieka nad jajkiem

Etap 2
wykluwanie

Etap 3
opieka nad niemowlakiem, dbanie i zaspokajanie jego potrzeb

Etap 4
nauka chodzenia, mówienia i tańczenia

Etap 5
rozwijanie pozostałych umiejętności zwierzaka

Hatchimals Logo

ETAP 1

Zanim z jajka wykluje się nasz mały przyjaciel, trzeba otoczyć je odpowiednią opieką i zadbać o jego potrzeby. Każdy z kolorów wyświetlający się na jajku ma swoje specjalne znaczenie i sygnalizuje czego w danym momencie potrzebuje stworek znajdujący się w środku oraz co musimy zrobić.

  • Kolor czerwony - “jestem smutny” - pogłaszcz dół jajka. 
  • Kolor jasnopomarańczowy - “mam czkawkę” - naciśnij na jajko, żeby mnie przestraszyć. 
  • Kolor zielony - “jestem chory” - pogłaszcz dół jajka abym poczuł się lepiej, przechyl jajko żebym kichnął. 
  • Kolor jasnoniebieski - “jest mi zimno” - pogłaszcz dół jajka, żeby mnie ogrzać. 
  • Kolor biały - “śpię” - pogłaszcz dół jajka, żeby mnie obudzić. 
  • Wyłączone światełka - “słucham Cię” - zapukaj w jajko, na pewno odpowiem.

ETAP 2

Kiedy jajko zaczyna świecić różnymi kolorami na raz to znak, że zwierzak szykuje się do wyklucia! Nie musicie się martwić, nie wykluje się bez Waszej obecności, trzeba mu w tym pomóc!

Pogłaszcz dół jajka. To zachęci pingwiniaka do wykluwania się. Gdy skorupka pęknie wystarczająco, zapalą się kolorowe światełka a zwierzak przestanie się wiercić można ściągnąć górną część jajka i pomóc pingwiniakowi wyjść na świat. Teraz już można ściągnąć plastikowe elementy ze skrzydełek zwierzaka i usunąć resztki skorupki. A po naciśnięciu brzuszka naszego nowego przyjaciela usłyszymy jak zaśpiewa pierwszą piosenkę. Podobnie jak w przypadku jajka zwierzak będzie sygnalizował nam swoje potrzeby za pomocą światełek wbudowanych w oczka.
Hatchimals


ETAP 3

W etapie pierwszym dbaliśmy o potrzeby zwierzątka w jajku, teraz musimy zadbać o potrzeby naszego nowo wyklutego przyjaciela. Jego oczka zmieniają kolor i zasygnalizują nam czego w danym momencie potrzebuje pingwiniak. Musimy karmić Hatchimalsa, głaskać go, oraz bawić się z nim. Gdy oczy zaświecą się na zielono, oznacza to, że pingwiniak jest chory. Głaskanie go po główce sprawi, że poczuje się lepiej. Gdy ściśniemy jego brzuszek zacznie kasłać, a gdy go pochylimy będzie kichać.

ETAP 4

Zaczynamy naukę! Na tym etapie możesz nauczyć swoje zwierzątko chodzić i mówić. Możecie też razem zatańczyć! Należy jednak także pamiętać o potrzebach Pingwiniaka! Żeby miał dużo siły i chęci do zabawy trzeba go karmić. Gdy oczy zwierzątka zrobią się fioletowe to znak, że jest głodny! Nakarmimy go pochylając go główką do przodu (usłyszymy wtedy odgłos jedzenia). Pamiętajmy tylko, żeby się nie przejadł! Gdy Hatchimals jest najedzony możemy przejść do nauki.

Nauka mówienia: naciśnij i przytrzymaj brzuszek Hatchimals, żeby rozpocząć naukę mówienia. Oczy zwierzątka zaświecą się na turkusowo, a pingwiniak przywita się z nami. Następnie należy coś powiedzieć i puścić brzuszek zwierzątka, a ono powtórzy wszystko co od nas usłyszało.

Nauka chodzenia: po włączeniu trybu “nauka chodzenia” Pingwiniak powie “okay” a oczka zwierzątka zaświecą się na biało. To znaczy, że Pingwiniak jest gotowy do nauki chodzenia i czeka na komendy. Jedno klaśnięcie i zwierzątko zaczyna iść do przodu! Dwa klaśnięcia i nasz mały przyjaciel wykona obrót! Trzeba tylko uważać, żeby nie zakręciło mu się w głowie.

Tryb tańca: po włączeniu “trybu tańca” Hatchimals powie “okay”, włączy muzykę i zacznie tańczyć. Klepnij go w główkę a usłyszysz dźwięk bębenka. Teraz możecie tańczyć razem. Hatchimals uwielbiają taką zabawę!

ETAP 5

Etap piąty to cztery nowe zabawy dostępne jedynie na tym etapie! :)

  1. Zabawa w odtwarzanie dźwięków- Hatchimals będzie wydawać dźwięki, które następnie musisz powtórzyć w tym samym rytmie poprzez klaśnięcia. Gdy powtórzysz dźwięki 10 razy wygrywasz! 
  2. Zabawa w kolory - oczy Hatchimals będą zmieniać kolory, gdy staną się czerwone należy klepnąć go w główkę. Musisz się pilnować i starać się nie klepnąć główki zwierzaka, gdy jego oczka będa mieć inny kolor. Gdy uda Ci się to 15 razy wygrywasz! 
  3. Zabawa “Hatchimals mówi…” - oczy zwierzątka będą zmieniać kolory. Każdy z nich oznacza inną czynność, którą musisz wykonać. Jeśli poprawnie wykonasz 15 poleceń wygrywasz! 
  4. Zabawa “tak czy nie” - zadaj pytanie swojemu Pingwiniakowi. W tej grze odpowie na każde “tak” lub “nie” lub “może” :)

GRATULACJE!

Właśnie udało Wam się wychować swojego Hatchimals. Nie oznacza to jednak końca zabawy! W każdym momencie można zresetować ustawienia i wrócić do poprzednich etapów, oczywiście tych po wykluciu.

Wybierz swojego Pingwiniaka
Hatchimals Logo


W naszej ofercie znajdziesz zabawki firm:

LEGO®
Askato
IUVI Games
Schleich
MATTEL
Spin Master
Playmobil
FISHER PRICE
HASBRO
Ravensburger
EPOCH
EPEE
Magic Box
VTECH
TREFL
Clementoni
MGA
SIMBA
TOMY
Stnux
COBI
TM TOYS
2022 YellowHead, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies. Pozostanie na tej stronie powoduje akceptację tego faktu. Więcej o Cookies mogą Państwo przeczytać tutaj