LEGO Architecture

Architektura - słowo prawdopodobnie wywodzi się od greckiego słowa i oznacza głównego twórcę obiektu.
Według rzymskiego architekta, Witruwiusza dobry budynek powinien mieć trzy cechy: być trwały, użyteczny i piękny.

Ale jakie cechy powinien mieć architekt?

Jest to wymagająca sztuka, dlatego z całą pewnością musi być kreatywny, posiadać szereg pomysłów – często oryginalnych, niespotykanych. Musi przede wszystkim myśleć i tworzyć w trójwymiarze.
Dzięki nieograniczonym możliwościom klocków Lego, można wyrazić swoją kreatywność w domu, odtwarzając sławne budynki lub konstruować własne projekty i wizje.

Jedna z najsłynniejszych fontann świata znajduję się w Rzymie na wzgórzu Kwirynał Fontanna di Trevi. Powstała w 1762 roku zaprojektowana przez Nicola Salvi.

LEGO Architecture 21020

Wersję Legową stworzył Rok Zgalin Kobe. Budynek składa się z 725 elementów. Zadanie nie było proste, szczególnie w zakresie odtworzenia barokowych cech oraz posągów.

Kolejny rozpoznawalny budynek – symbol Stanów Zjednoczonych, siedziba Prezydentów – Biały Dom. Konkurs na projekt w 1792 roku wygrał architekt James Hoban. Po wielu renowacjach możemy oglądać aktualną wersję budynku przy Pennsylvania Avenue. Pałac posiada ponad 5 tysięcy metrów kwadratowych!

LEGO Architecture 21006

Adam Reed Tucker za pomocą 560 klocków stworzył miniaturową wersję. Model odtwarza wszystkie najważniejsze elementy budynku, takie jak białe ściany z kamienia czy rzędy równo rozstawionych okien.

Przenieśmy się teraz do Nowego Jorku. W latach 1948-1952 powstał tam modernistyczny kompleks budynków – Kwatera Główna ONZ. Tworzony był przez sztab architektów na czele z Oscarem Niemeyerem.
LEGO Architecture 21018

Budynki sprawiają wrażenie bardzo prostych, ale stworzenie ich za pomocą klocków Lego wymagało użycia odpowiednich technik konstrukcyjnych i architektonicznych. Podjął się tego Rok Zgalin Kobe, używając przy tym 597 elementów.

Przedstawione budynki to tylko jedne z licznych jakie Lego posiada w swojej ofercie. Są też między innymi: Big Ben, wieża Eiffla, Brama Brandenburska, Muzeum Lincolna, Empire State Buildind, Luwr, Budynek Flatiron i wiele, wiele innych…

Dla prawdziwych fanów budowli i architektury Lego wprowadziło Studio. Jest to zestaw, który posiada ponad 1200 elementów oraz podręcznik, przygotowany przez profesjonalnych architektów,  składający się z 272 stron. Znajdziemy tam wiele technik, wskazówek i inspirujących pomysłów.

 LEGO Architecture 21050W naszej ofercie znajdziesz zabawki firm:

LEGO®
Askato
Schleich
MATTEL
Spin Master
Playmobil
FISHER PRICE
HASBRO
EPOCH
EPEE
Magic Box
VTECH
TREFL
Clementoni
Smoby
TOMY
Stnux
TM TOYS
2022 YellowHead, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies. Pozostanie na tej stronie powoduje akceptację tego faktu. Więcej o Cookies mogą Państwo przeczytać tutaj